KAR YAĞIŞI NEDENİYLE KAR TATİLİ OLAN İLLER HANGİLERİ?

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE KAR TATİLİ OLAN İLLER HANGİLERİ? Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı birçok il ve ilçede okulların tatil edilmesine neden oldu.
Bu haber 2013-12-11 10:26:08 eklenmiş ve 72 kez görüntülenmiştir.

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE KAR TATİLİ OLAN İLLER HANGİLERİ?

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı birçok il ve ilçede okulların tatil edilmesine neden oldu. İşte okulların tatil edildiği kentler; kartatili  

Bursa‘da dün akşam başlayan kar yağışı etkisini arttırarak devam etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullar tatil edildi.

Balıkesir‘de şehir merkezi ve merkeze bağlı köylerde okullar 1 gün tatil edildi. Kilis‘te akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 11 Aralık çarşamba günü Valilik tarafından ilk, orta ve liselerde eğitim veren resmi ve özel okullarda eğitimi ara verildiği bildirildi. Kar yağışının geçe geç saatlerde şiddetini attırması bekleniyor. Samsun Valiliği il genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Bafra, Çarşamba, İlkadım, Atakum, Canik, Terme, Asarcık, Alaçam ilçesindeki taşımalı eğitim yapan okullarda; 19 Mayıs ilçesinde ise Karagöl, Düzkoy, Kösedik, Kuşkayası ve Esentepe köylerindeki okullarda eğitime 1 gün ara verdi. Nevşehir‘de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Aralık Perşembe gününe kadar bir gün ara verildiği bildirildi. Karabük‘te Safranbolu, Yenice ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda, Bartın‘ın Ulus İlçesi’nde ise ilk ve orta dereceli okullar bugün bir gün süreyle kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Elazığ Valiliği, meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda, Elazığ merkez ve ilçelerdeki bütün ilk ve orta dereceli okulların 11 Aralık Çarşamba günü tatil edildiğini duyurdu. Açıklamada, ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli görevlilere 1 gün süreyle izin verildiği kaydedildi. Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, Akkuş ilçesinde, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu hariç olmak üzere tüm okullar bugünden itibaren 3 gün, Çaybaşı ilçesinde, İlküvez beldesinde, Kapılı ve Göksu köyündeki okullar bugünden itibaren 2 gün, İkizce ilçesinde, Yoğunoluk, Devecik, Şenbolluk ve Kaynartaş beldelerindeki okullar yarından itibaren 2 gün, Gürgentepe ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okullar yarından itibaren 2 gün, Korgan ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Düzce‘de etkili kar yağışı nedeniyle Yığılca, Kaynaşlı, Gölyaka ve Çilimli ilçelerinde 11 Aralık Çarşamba günü okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bolu‘da iki gündür kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilirken, Bolu Valisi İbrahim Özçimen sosyal paylaşım sitesi twitter’dan Bolu, Mengen, Gerede, Mudurnu ve Göynük’te yarın okulların kar yağışı nedeniyle tatil edildiğini açıkladı.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
A Haber
© Copyright 2013 AHaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Meryem Üzerli
Evim Şahene
SPOR
SİYASET
Yossi Kohen
EĞİTİM
DÜNYA
Ecem Özkaya
Liposhot
Ekin Koç