Başbakan Erdoğan'ın Habertürk ses kaydı dinle (VİDEO)

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyaya düşen ses kasetini Meclis kürsüsünden dinletti.
Bu haber 2014-02-06 12:59:06 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.
MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyaya düşen ses kasetini Meclis kürsüsünden dinletti.   başbakan bürüksell   Ses kaydına göre, 4 Haziran'da Fas'ta bulunan Başbakan Erdoğan, Habertürk TV'den Fatih Saraç'ı arayarak, Bahçeli'yle ilgili verilen haberin yayından kaldırılmasını istiyor. Saraç'a “Hala bunlara ne gerek var." diyor. Saraç'ta bunun üzerine, Habertürk çalışanı olan Abdullah'ı arayarak söz konusu haber ve alt yazıyı hemen kaldırılması talimatını veriyor. Söz konusu olay,  Gezi Parkı eylemlerinin ardından Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Gül'ü göreve ve ülkeye sahip çıkmaya davet eden haberinin Habertürk TV'de yer almasıyla başlıyor. Başbakan, Saraç'ı fırçalayarak Bahçeli'nin haberinin hemen kaldırılmasını istiyor.
Halaçoğlu, haramzadeler adlı siteye düşen ses kaydıyla, Türkiye'deki sansürün net bir şekilde ortay çıktığını belirtti ve şöyle konuştu: “Başbakan Fas'tan, Habertürk televizyonunu yöneticisi Mehmet Fatih Saraç'ı arayarak, Bahçeli ile ilgili haberlerin çıkartılmasını istiyor. Sansürden tutunda görüşeceğimiz internet yası da artık iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyetini yönetenler iflas etmiştir. Dikta rejimlerini nasıl kurdukları ortaya çıkmıştır. Tüm basının nasıl baskı altına alındığı görülmüştür. Böyle bir skandalı tarih daha yazmamıştır.” dedi. 04.06.2013 tarihinde gerçekleşen TAPE şöyle: Recep Tayyip Erdoğan: Fatih bak şuanda ben yani Mehmet Fatih Saraç: Buyrun Başbakanın Recep Tayyip Erdoğan: Fas'ta televizyon izliyorum burada Mehmet Fatih Saraç: Evet efendim Recep Tayyip Erdoğan: Şimdi Bahçeli'nin bütün konuşmalarını altta şimdi bant olarak da ayrıca geçiyor konuşmanın… Mehmet Fatih Saraç: Anlaşılmıştır efendim şimdi…Tamamdır. Recep Tayyip Erdoğan: Ve orada sürekli olarak bu banta işte Cumhurbaşkanın birinci görevi eee görüşmeler yapmak değil bu görüşmelerin dışında bu durumu düzeltmektir Mehmet Fatih Saraç: Anlaşılmıştır efendim Recep Tayyip Erdoğan: Görüşmeler üzerinden ülkeyi huzura kavuşturacak adımları atmaktır. Mehmet Fatih Saraç: Tamam efendim Recep Tayyip Erdoğan: Yani Bahçeli öyle demiş devamlı şimdi bunu bant olarak geçiyor Mehmet Fatih Saraç: Tamam efendim anladım şimdi hemen Recep Tayyip Erdoğan: Ya anladım diyorsunuz da işte yani hayret ya böyle bir şey de hala bunlar ya ne gerek var Mehmet Fatih Saraç: Eee tamam ee emriniz olur efendim anlaşılmıştır. Recep Tayyip Erdoğan: Hemen…Şey yapmanız gerekiyor Mehmet Fatih Saraç: Şimdi yapıyorum şimdi yapıyorum efendim

 HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ 

Başbakanın ses kaydını dinletti
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
A Haber
© Copyright 2013 AHaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Meryem Üzerli
Evim Şahene
SPOR
SİYASET
Yossi Kohen
EĞİTİM
DÜNYA
Ecem Özkaya
Liposhot
Ekin Koç