Hasan Doğru FİNAL Uzun İnce Bir Yoldayım dinle

O ses Türkiye 2013 - 2014 sezonu'nun şampiyonu Gökhan Özoğuz'un takımından Hasan Doğru oldu.
Bu haber 2014-01-21 07:25:10 eklenmiş ve 102 kez görüntülenmiştir.

O ses Türkiye 2013 - 2014 sezonu'nun şampiyonu Gökhan Özoğuz'un takımından Hasan Doğru oldu. Hasan ikili finale Abdullah ile beraber kalıp seyirci oylaması ile O ses Türkiye 2013 - 2014 şampiyonu oldu.

           

HASAN DOĞRU KİMDİR ? HASAN DOĞRU'NUN  HAYAT HİKAYESİ

  O Ses Türkiye yarışmasında söylediği opera ile birden gündeme oturdu. Sesinin yanı sıra mütevaziliği ve hayatı ile de çok konuşuldu. O Ses Türkiye Çorbacı Hasan Doğru kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği nedir? Eğitim hayatı ne mezunu?

HASAN DOĞRU FİNAL  UZUN İNCE BİR YOLDAYIM DİNLE 

  O Ses Türkiye’de keşfedilen muhteşem ses Opera mezunu, ancak lokantada çalışıyor. ’O Ses Türkiye ’ yarışmasındaki performansı ile tüm Türkiye’nin beğenisini toplayan Zonguldaklı 26 yaşındaki Hasan Doğru’nun, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Eskişehir’den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için hazırlayıp internette paylaştığı seçim şarkısı ile ilk kez sesini duyurduğu ortaya çıktı. Hasan Doğru’nun babası Davut Doğru, oğlunun üniversitede okurken bir taraftan da lokantada kendisine yardım ettiğini belirterek, “Onunla gurur duyuyorum” dedi. ’O Ses Türkiye’de söylediği İtalyanca şarkı ile 4 jüri üyesini kendisine hayran bırakan Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü mezunu Hasan Doğru, sesinin yanında sempatik ve mütevazı tavırlarıyla da sosyal paylaşım sitelerinde en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Hem üniversitede hem de mezun olduktan sonra babasının Kozlu Beldesi’ndeki lokantasında çalışan Hasan Doğru, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Eskişehir’den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için hazırladığı seçim şarkısı ile ilk kez sesini duyurdu.   ’OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM’ Kozlu’da 1997’den bu yana lokanta işleten 51 yaşındaki Davut Doğru, oğlunun üniversitede okurken bir taraftan da yanında çalışarak lokantada kendisine yardım ettiğini söyledi. Oğluyla gurur duyduğunu belirten Davut Doğru, şöyle konuştu: “Liseden sonra hem yanımda çalıştı hem okudu. Yemek dışında her şeyi yapıyordu. Garsonluk yapıyordu, sevis açıyordu, kasaya bakıyordu. Müziğe karşı çok istekliydi.   Zaten istekli olmasa bu seviyelere gelemezdi. Konservatuarın yanında tiyatro da yapıyordu. Provalara gidiyordu. Hepsine koşturuyordu. Daha önce yarışmalara ben de katılmasını söyledim.   Ama beni dinlemedi. Arkadaşlarının teşvikiyle başvurdu ve katıldı. Duyan herkes tebrik etti. Ben de çok memnun oldum. Onunla gurur duyuyorum. Bundan sonrası ona kalmış bir şey. Başarılı olacağına inanıyorum.”      
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
A Haber
© Copyright 2013 AHaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Meryem Üzerli
Evim Şahene
SPOR
SİYASET
Yossi Kohen
EĞİTİM
DÜNYA
Ecem Özkaya
Liposhot
Ekin Koç