LATİF ERDOĞAN KİMDİR? LATİF ERDOĞAN CEMAATTEN NEDEN KOVULDU?

Latif Erdoğan kimdir? Latif Erdoğan hangi gazetede yazar? Latif Erdoğan cemaatten neden atıldı? Latif Erdoğan'ın gerçek hikayesi.
Bu haber 2014-03-08 22:27:27 eklenmiş ve 264 kez görüntülenmiştir.

Latif Erdoğan kimdir? Latif Erdoğan hangi gazetede yazar? Latif Erdoğan cemaatten neden atıldı? Latif Erdoğan'ın gerçek hikayesi... Latif Erdoğan biyografisi. Latif Erdoğan'ı yakından tanıyalım.

Yeni Akit’e konuşan ve aynı zamanda gazetenin yazarı olan Latif Erdoğan’ın “Fethullah Gülen beni dinletti” iddiasına ağabeyi Mehmet Erdoğan tepki gösterdi. Hocaefendi’nin ne kardeşini ne de bir başkasını dinletme gibi illegal bir yola tevessül etmeyeceğini söyleyen Erdoğan, kardeşinin yıllarca ilim talep edip çok şey öğrendiği Hocaefendi’ye karşı büyük bir vefasızlık içinde olduğunu belirtti. Latif Erdoğan’ın açıklamalarına aile olarak inanamadıklarını ve büyük bir üzüntü yaşadıklarını kaydederek, “Latif hocanın bu sözlerini vicdanımız kabul etmiyor. Ailecek rahatsızız.” dedi. 1390344414-0_DSC0018 Günlerdir Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında asılsız haberler yapan Yeni Akit, 21 Ocak’ta Latif Erdoğan’ın ağzından asılsız ithamlara yer verdi. Hocaefendi’nin en yakınını bile dinlettiği iddia edildi. Ancak Ağabey Mehmet Erdoğan, kardeşinin söylediklerinin hiçbirisine zerre kadar katılmadığını vurguladı. Dinleme iddiasını ağır bir dille eleştirirken, “Böyle bir şey olamaz. Kesinlikle bunu kabul etmem. Latif hocayı şu anda kullanıyorlar. İki gün sonra rezil edip ortada bırakacaklar.” ifadelerini kullandı. Mehmet Erdoğan, Yeni Akit’in, kardeşini ‘Hizmet’in beyin takımı’ olarak tanıtmasını da doğru bulmuyor. Hizmet’te ancak istişare heyeti olabileceğine dikkat çekerek, “Peygamber Efendimiz (sas) istişaresiz iş yapmazdı. Hocaefendi de her işinde istişare eder. Ama buna beyin takımı deyip Hizmetin faaliyetleri sanki illegal bir örgüt faaliyeti gibi sunulmaya çalışılıyor.” diye konuştu. Mehmet Erdoğan, kardeşine de şöyle seslendi: “Üzerine tül gibi titremelerle seni yetiştiren, maddi ve manevi desteğini senden esirgemeyen, ilmiyle seni besleyen bir hayırhah, bir şefkat ve merhamet meleğine karşı kadirşinas davranman gerekirken bu karşı duruş ve samimiyetsiz, düşmanca ve nankörce davranıştan vazgeç.” LATİF ERDOĞAN KİMDİR? Latif Erdoğan 1956 Uşak doğumludur. İlkokulu 1967 yılında bitirmiş ardından da 1974 yılında İnmam Hatip Okulundan mezun olmuştur. 1978 yılında ise eğitimine İzmir’de devam ederek Yüksek İslam Enstitüsünü bitirmiştir. 1981 senesinde Diyanet İşleri’ine bağlı olarak bir yıl boyunca vaiz olarak çalışmıştır. 1983 yılında kısa dönem olarak askerliğini Burdur’da bitirdi. Gazetecilik ve yazarlar Vakfı kurucuları arasında bulundu (1994). 3 yıl boyunca da bu vakfın Yönetim kurulu Başlkanlığı görevinde bizzat bulunmuştur. Ardından 1997 ile 2000 yılları arasında Akademik Araştırmal Vakfı yöneticiliği görevinde bulunmuştur. 2001 ile 2004 yılları arasında özel eğitim çalışmaları sebebi ile Arjantin’de bulunmuş ve kurulduğu günden bu yana Zaman gazetesine haftalık yazılar yazmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Latif Doğan yaklaşık olarak 40 yıl içerisinde bulunduğu Gülen cemaatinden ayrılmış ve kurucusu Fethullah Gülen hakkında 2014 Şubat ayında Yeni Akit gazetesine vermiş olduğu röportaj ile ses getirmiştir.   latif_erdogan_cemaat_silahini_halka_dogrulttu13935090030_h1132390
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
A Haber
© Copyright 2013 AHaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Meryem Üzerli
Evim Şahene
SPOR
SİYASET
Yossi Kohen
EĞİTİM
DÜNYA
Ecem Özkaya
Liposhot
Ekin Koç