logo

reklam
05 Kasım 2013

YOSSİ KOHEN KİMDİR? GERÇEK ATATÜRK ŞEHİT Mİ OLDU?

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk hakkında ortaya atılan bir iddia var ki ezberleri alt üst edecek cinsten. İddiaya göre gerçek Atatürk Trablusgarp savaşında şehit oldu ve yerine yahudi bir iş adamı geçirildi. Bu iddia birçok blogda ve sosyal paylaşım sitelerinde çığ gibi yayınlanıyor. İddianın doğru olup olmadığı ile ilgili uzmanlardan şimdiye kadar bir açıklama ve görüş gelmedi. İddiayı ortaya atanlar Atatürk’ün Trablusgarp’ta çekilen fotoğraflarla daha sonra çekilen fotoğraflar arasındaki farklılığa dikkat çekiyorlar. Fakat iki fotoğraf dikkatlice incelendiğinde bir fark görünmüyor. İddiayı ortaya atanların amacı kafalarda soru işaretlerine sebep olurken iddia çığ gibi yayılmaya devam ediyor.yossi kohen kimdir atatürk

İŞTE O İDDİA VE O BLOG YAZISI:

Son yüzyılımızın en büyük aldatmacası olan ve altı asırlık tarihimizi de propaganda çöplüğüne gömen bir muamma söz konusu. Bağımsız tarih bilimine duyulan saygı ve cesur tarihçilerimiz sayesinde tarihi gerçekler tozlu raflardan indirilip gözler önüne seriliyor neyse ki.

Öncelikle ezber bozan yazılarıyla bu sorumluluğun başını çeken ‘Yalan Yazan Tarih Utansın ? Extra Versiyon’ adlı sayfanın paylaşımlarından bazı paragraflar verelim.

“Mustafa Kemal Atatürk diye bir kişilik dünyaya gelmemiştir. Bize fotoğraflarda, görüntülerde gösterilen şahsiyet, Yahudi bir iş adamı Yossi Kohen’dir. Gerçek Mustafa Kemal, 1911′de Trablusgarp’ta şehit oldu.”

 

“Tarihi bir hakikat daha.. Ünlü İtalyan lider Benito Mussolini Güneydoğulu Şafii Müslümandı!

Kemalistler, Benito Mussolini için yıllardır bize “İtalyan Faşist Lideri”, “İtalyan milliyetçisi” olarak tanıttı. Ancak bu tanımlama kattiyen yalandır. Hakikat ise Mussolini’nin Şafii Müslüman olmasıdır. Ayrıca kökeni de Güneydoğu Mardin’dir. Asıl adı Musa El İni’dir.

Merhum başbakan Erbakan, Musa El İni’yi örnek almış, onun el işaretlerini yapmış, Partisine de “Fazilet Partisi” adı vererek onun mirasını yaşatmıştır.”

 

“Atari kahramanı Süper Mario Kemalistti.

Yıllardır 80′li ve 90′lı yılların çocuklarının bilinçaltına Kemalizmi enjekte etmek için Kemalistler ateri oyunlarına kadar girdiler. Bunun en önemlisi Süper Mario’dur.

Resimden de anlaşıldığı gibi, Süper Mario şapka takan birisiydi. Ayrıca bir dönem Mustafa Kemal’in bıraktığı gibi İttihatçı Bıyığına da sahipti. Ateri adı bile Kemalizmi simgeler. Adı üzerinde AT+ERİ. Yani Atın üzerinde Asker. Bilirsiniz Mustafa Kemal’in böyle bir fotoğrafı da var.

Zaten Süper Mario’nun Ateş atması da buna delalettir. Sürekli ateş saçıyordu. Ateşi kimler saçar? Cinler, şeytanlar. Kemalistler de şeytani olduğuna göre, bu konuda her hangi bir kuşku kalmıyor

Marion’nun M’si şapkasında da var. O da Mustafa Kemal’in “M”sini simgeler.

 

 

….

“Yıl 1945. Hem Almanya’yı hem de Türkiye’yi yöneten İsmet İnönü,

Dünya’da 50 milyon insanın ölmesine yol açan savaş çıkarmış, Almanya’daki Araplara, Almanya’nın has yerlisi olan Alman Kürtlerine Soykırım yapmıştır ve kendini Dünya’ya “Adolf Hitler” olarak tanıtmıştır.” “Temel Reis çizgi filmi sakal bırakanları itici ve kötü göstermek için Kemalistler tarafından yayına sokuldu.”

 

“Einstein, atom bombasını Kemalistlerin talimatıyla icat etti. Atom Bombası’nın asıl adı ATAM Bombası’dır. Ancak bu Batı diline ATOM diye geçmiştir. Mustafa Kemal’in de, Türk milletine “ATAM” dedirttiğini biliriz.”

 

 

Verebileceğimiz örnekler bu şekilde. Elbette çok sağlam bir mizah, ustaca bir ironi ve yazınsan bir zekânın ürünü bu yazılar. Dinci diye niteleyeceğimiz sayfalardaki uydurma tarihi bilgilere ve bu bilgilere inanarak kendilerine ideoloji edinen yarım akıllı kişilere nazire yapmak amaçlı yapılan bu paylaşımlar farklı bir açığımızı daha çıkarıyor gün yüzüne. Atatürkçü olanları bile rahatsız edecek şekilde Kemalizmi kör haliyle benimsemiş, tabudan öte zihinlerde bir dini ritüel haline getirmiş Kemalist gençler (!), ciddi anlamda mizah örneği olan bu paylaşımları ciddiye alıp ‘gerçekleri saptırıyorsunuz’ tarzı hakaret dolu cümlelerle müdahalelere başladı. Yine aynı kör zihniyetler muhafazakâr kesimi ‘koyun’ olmakla, okumamakla, bir şey bilmeden ahkâm kesmekle veya her söylenene kendi aklını kullanmadan kabullenmekle suçlarlar. Ama bu sayfa bize gösteriyor ki aynı cahil güruh, Atatürkçülüğü mutaassıp bir ideoloji olarak benimseyen, çağdaş diye adlandırdığımız kesim içerisinde de var.

Evet, bu absürt mizah sayfasının paylaşımlarını gerçek zannedip Atatürk’ü karalayan dinci tayfalar da var. Bu sayfayla tanışmama vesile olan da, Atatürk’ün aslında Yossi Kohen adlı bir Yahudi olduğunu salyalarını akıtarak anlatmaya çalışan bir tanıdığın vesilesiyle oldu. ‘Bana beş dakika ver bu safsatanın kaynağını bulayım sana’ diyerek gerçeğin kendisine beş dakikada ulaştığımda, hoş bir mizahla karşılaştığımda, neden her şeye aptalca inanan kişiler beş dakikasını işin aslını öğrenmeye ayırmaz diye de düşündüm.

Okumuyoruz, bilgi edinmiyoruz, sağlıklı düşünmeyi ve bir düşünceyi savunmayı bilmiyoruz. Kişisel görüşümüzü şövalyevari savunuyoruz. Ve cehaletin, aslında eğitim imkânlarından yoksun, sosyal ve ekonomik konularda kalkınamamış bölgelerin kaderi ve bölge çocuklarının alınyazısı olmaktan çok, düşünce olarak kendi beyinlerinin içine hapsolmuş ve dünyayı at gözlükleriyle seyreden insanların zihinlerinde olduğunu görüyoruz.

Son olarak; bir işin içerisinde mizah yoksa o işin içerisinde hiçbir şey yok demektir.

Not: Bu yazı http://santiyedeyiz.blogspot.com/ ‘da yayımlanmıştır.

yalan yazan tarih utansın – https://www.facebook.com/yytutansinex?fref=ts

YOSSİ KOHEN KİMDİR?

24 Şubat 1871′de Almanya/Munich’te İngiliz asıllı Yahudi bir ailenin ikinci çocuğu doğmuştur ve tıpkı Arabistanlı Lawrence gibi İngilizler tarafından yetiştirilmiştir. 17 yaşında iken İngilteye giderek burada politika ve İslam toplumunu yıkmak hususunda eğitim almıştır. İngilizlerin büyük İslam imparatorluğu Osmanlı Devleti’ni yıkmak ve ABD’yi (ALLAH’ın Birleşik Devletleri) İngilizleştirmek maksatlarına büyük katkısı dokunmuştur.

1892′de İngiltere’de babasının adını verdiği CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI adında bir fabrika açarak iş dünyasına atılmış ve kısa sürede bir servet kazanmıştır. 1911 senesinde Osmanlı’nın büyük subaylarından olan ve padişah Vahidettin Han’a yakınlığıyla bilinen Mustafa Kemal Paşa şehadete erince ONUN YERİNE GEÇMESİ İÇİN İNGİLİZLER TARAFINDAN GÖNDERİLMİŞTİR.

Üzerine konduğu itibar vesilesi ile Mason planlarını bir bir uygulamaya geçirmiştir ve işgal kuvvetlerine karşı direnen Vahidettin Han Hazretlerine büyük bir komplo kurarak onun yerine geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğunu yıkıp Cumhuriyet’i kurmuş ve tarihi gerçekleri çarpıtmaya, başta ABD(ALLAH’ın Birleşik Devletleri) olmak üzere pek çok Türk-İslam ülkesini yozlaştırmaya başlamıştır. Kamalizm illetini doruk noktasına çıkarmıştır. Ecdadımızın sarfettiği mübarek cümleleri kendi söylemiş gibi yazdırmıştır. Bunun en başında Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri ile aya çıkan dünyanın ilk astronotu KAPAKÇI HÜSEYİN EFENDİ’NİN “İSTİKBAL GÖKLERDEDİR.” sözü gelmektedir.

Adolf Hitler olarak bildiğimiz İsmet İnönü sayesinde de doğduğu Alman topraklarına da Kamalizmi yaymış ve savaş çıkarttırmıştır. Resimde görüldüğü gibi aslında gerçek Mustafa Kemal’e benzememektedir, bir defa sünnet-i sakalı yoktur.

1-GERÇEK MUSTAFA KEMAL 1.74 BOYUNDAYDI, YOSSİ KOHEN 1.68

2-GERÇEK MUSTAFA KEMAL MİSVAK KULLANIRDI, YOSSİ KOHEN RAKI İLE GARGARA YAPARDI

3- GERÇEK MUSTAFA KEMAL GÜLMEZ, DANS ETMEZDİ. YOSSİ KOHEN SÜREKLİ GÜLÜYOR, EFE OYNUYOR, VALS YAPIYOR, TWİST YAPIYOR.

4- RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ GERÇEK MUSTAFA KEMAL’İN GÖZLER BİRAZ ÇEKİK. YOSSİ KOHEN’İN İSE FEL-FECİR OKUYOR, CİN GİBİ. PARAYA OLAN AŞKI PARANIN ÜZERİNE KENDİ GÜLEN RESMİNİ BASTIRMASINDAN BELLİDİR.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ


+ 9 = 13

#

YOSSİ KOHEN KİMDİR? GERÇEK ATATÜRK ŞEHİT Mİ OLDU?” için 55 Yorum

 1. Milliyetçi diyor ki:

  Bu kadar büyük bir saçmalık olamaz hem yahudi hem ajan olan bir adam Ne Mutlu Türküm diyemez ve Türkiyeyi o karanlık günlerinden kurtarmak için uğraşmaz tam tersi Türkiyenin olmamasını ister modernleşmesini istemez ve yahudi olan bir adam Kuranı Kerimi Türkçeye çevirip yayınlatmaz camii yaptırmaz

 2. saçmalık diyor ki:

  Birde Ateri’ imiş Süper mario muş yok artık :D

 3. BİLAL KÜÇÜK diyor ki:

  DELİ SAÇMASI … MİZAHI DAHİ APTALCA

 4. ömer diyor ki:

  haykırdım ahahaha

 5. DADAŞ diyor ki:

  Konu M.Kemal.Erbakan Hocamızı araya sıkıştırmış.Erbakan Hocamıza ithamı komik ötesi…..Ulan eşek kafa yumruk sıkmak mussolinicilikmi? Sen hiç yumruk sıkmadınmı ?

 6. komik diyor ki:

  Hiç bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Vatandaş ”ne kadar çok saçmalayabilirim” diye kendini test etmiş, oldukça da başarılı :)

 7. Hasan diyor ki:

  Siz kimsiniz. Türk insanlarını aptal yerine mi koyuyorsunuz. Eyle bile olsa ona helal olsun derim. Çünkü kazanılamıyacak bir savaşları kazanmış. Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarını. Yaw çok komik bir haber. İlahi. Siz kesin Cem Yılmaz’a rakip çıkmışsınız. Hahahahahahaha :)))

 8. cansu diyor ki:

  Yok artık yahu…Insanlar artık nasıl zırvalayacaklarını şaşırdılar. Nasıl sacmalık bu neyin kafasını yaşıyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk görüntülerlede sesiylede kendi gercekliğini önümüze daima koymustur.

 9. kaya alp diyor ki:

  Offf of cahil. Zır cahil. atatürkü atatürk yapan trablus değildi. niye atatürk büyük? kurtuluş savaşı kaybedilse vatan hainiydi. offf of süper cahil. mario nun adı m ile başladığından şapkasında m harfi olmasın sakın

 10. barış diyor ki:

  Yedirebilirsek ne ala şeklinde yazılan yazılar bunlar,her ne yaparsak yapalım nasıl yaşarsak yaşayalım atatürk ün bize yaptığı iyilikleri şahsım olarak gormezden gelemem.

 11. YOSSİ KOHEN diyor ki:

  böyle bişi yok arkadaşlar.. benim atatürkle hiçbi alakam yoktur..
  atatürkü karalamak için yapılmış bir haberden öte birşey değildir bu.. beni bile güldürdü bu haber, benim hiçbişiden haberim yok..

 12. selahattin Ü diyor ki:

  Albert Einstein’in bir sözü bu duruma cuk diye oturuyor ” Bilimin bir sınırı vardır ama cehaletin sınırı yoktur” 8 dk mı çaldınız haram olsun…

  • fatih diyor ki:

   bugüne kadar okuduğum en güzel yorum kardeş,tebrik ederim,her şey cuk diye oturmuş,ağzına sağlık

 13. mehmet diyor ki:

  geri zekalılıgın en belirgin belirtileri kesin geri zekalı bi yazar yazmiş bunu hemde ayran kafasıyla MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANNESİ VE BABASI TÜRK OLAN VATANINI YETİŞTİRDİGİ EN BÜYÜK ÖNDEDİR sizin saçmalıklarınız onun güneşini kapatamaz

 14. İsim * diyor ki:

  bi tarafımla gülüyorum ahaha

 15. İrem diyor ki:

  hayatımda bu kadar saçma bişey okumamıştım hiç de güleceğim yoktu güzel eğlendik ailemle ellerinize sağlık salaklığınızı gözler önüne sererek bizi de eğlendirdiğiniz için :))

 16. Bozkurt diyor ki:

  Herşeyi benzese sesi benzemez millet ordan çakardı mevzuyu.. hadi şehit oldu diyelim tek başına mı oldu kimse görmedi mi?

 17. KAMİL KUTSAL diyor ki:

  YOSSİ KOHEN İDDASINI BİZLER DAHA FARKLI BİR ŞEKİLDE BİLİYORUZ TRABLUSGARPTA DEĞİL SUBAY SAVAŞLARI DA DENİLEN SAKARYA SAVAŞINDA EN ÖNDE ASKERİNE MORAL VERMEK ADINA ÇARPIŞIRKEN TAM KALBİNDEN VURULARAK KESKİN NİŞANCI ATIŞI SONUCU ŞEHİT OLMUŞTUR İLK VURULMA ANINDA HEMEN ÇADIRA GÖTÜRÜLMÜŞ MÜDAHALE EDİLMEYE ÇALIŞILMIŞ AMA BAŞARILI OLUNAMAMIŞTIR BU ARADA FEVZİ ÇAKMAK İSMET İNÖNÜ GİBİ YAKIN ARKADAŞLARI VEYA ONU TANIYAN AJANLAR TARAFINDAN ÇADIRA KARADENİZ RUM ASILLI MEHMED ARİF BEYİN ÇADIRA ÇAĞRILDIĞINI TIPKI ONA BENZEYEN BU ŞAHSA YİNE ASKERİN MORALİ BOZULMASIN DENİLEREK GİYSİLERİNİN GİYDİRİLDİĞİNİ AYRICA BİŞEYİ YOK ŞARAPNEL BABA YADİGARI SAATE GELDİ DENİLEREK İNSANLAR KANDIRILMIŞ LAKİN ORTADA BİR SAAT BULUNAMAMIŞTIR….!!! VE BÜTÜN İNKILAPLAR İÇİN KULLANILDIĞINI SALTANATIN KALDIRILMASINA HİLAFETİN ŞERİATIN KALDIRILMASINA KUKLALIK ETTİRİLDİKTEN SONRA 1938DE YİNE AYNI AJANLAR TARAFINDAN KRONİK VEDE AŞIRI DOZDA KİTİN VERİLEREK KARACİĞERİ İFLAS ETTİRİLMEK SURETİYLE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR TIPKI TURGUT ÖZALIN SUİKASTI GİBİ……………..!!!
  ELMA AYRICA ÖNCEDEN MİLLİ MÜCADELEYE DESTEK VEREN ÇERKEZ ETHEM M.KAMAL İLE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA BU BİZİM BİLDİĞİMİZ MUSTAFA DEĞİLDİR O OLAMAZ DİYEREK İNKILAPLARA DİRENMESİ ŞEYH SAİT GİBİ KURTULUŞ SAVAŞINA DAMGASINI VURMUŞ KANAAT ÖNDERLERİNİNDE AYNI TEPKİYİ VERMELERİ BİR TESADÜF DEĞİLDİR………!!!

  • kara murat diyor ki:

   kamil bey herkes bu duruma gülmüş bende güldüm ancak birtek siz itiraz etmişsiniz. itirazınızda bayaa mantıklı geldi.. söylermisiniz acaba bu yazdıklarınızın kaynağı nedir nerden bilgi aldınız bende bakmak istiyorum. sağlıcakla…

 18. demir diyor ki:

  şimdi inanmak zor tabi insan sonrasını düşününce acaba diyor..savaşları atatürkmü kazandı bi sormak lazım kendi kendimize ..istanbul tamamen ingilizlerin elindeyken gemiler marmaraya demirlemişken..güneyde fransızlar italyanlar varken.doğuda ermeniler ruslar varken..biz nedense sadece yunanla savaşmışızki sonrasındada lozanda ingizlerle masaya oturmuşuz..ne acayip bi durum demi..ve daaha sonrası hilafet kaldırılmışki kaldırılana kadar daa lozan geçerlilik kazzanmamıştır lozan 1 sene sonra yürürlüğe girmiştir..sonra harf devrimi bir gecede türkoğlu türk milleti bir gecedde cahil olmuş ve osmanlı arşivi yakılmıştır bu gün bi bakın bakalım 600 senelik osmanlı arşivi nerde varmı bilen yok çünkü olsada okuyamazsınız zaten..100.000 civarın da alim din adamı öldürülmüş o zamanlarda..şapka devrimi ya yok bile bişey insanlar şapka takmıyor diye asılmış..aklınız alıyormu rize de komple şehir şapka takmıcaz dediği için karadenizden gemiyle bombalanmış..şimdi soruyorum arkadaşlar biz nasıl kurtulduk..nezaman ki beyni yıkanmış bir nesil yetişmiş ozaman son bulmuş..

 19. önder diyor ki:

  Gericiler iş başında,güneş balçıkla sıvanmazzzz.

 20. DancerM diyor ki:

  bu na bişey denemez yaaa… Kim Ermeni kim rum tohumu kim ajan ortada fazla uzağa gitmeye gerek yok herkes aynaya bakarsa görür ne olduğunu

 21. Bkdz diyor ki:

  Bu makaleyi yazan kişiyi tebrik etmek istiyorum . Bu ne hayal gücü buralarda harcanıyorsunuz , bence Hollywood a gidip bilim kurgu filmi seneryolari yazınız , zira çok yeteneklisiniz. Hatta yetenek sizsiniz, sanırım bu yazıdan sonra 3 gün durmadan gülerim .

 22. Thilar diyor ki:

  hahah o sayfa da sadece inceden vurgu yapılıyor kemalist karşıtlarına sizde yemişsiniz buraya haber diye koymuşsunuz haykırdım :D

 23. Metin diyor ki:

  Şu yazının tamamını okuyun da saçma sapan yorumlarınızla kendinizi rezil etmeyin. yazının devamında da belirtildiği gibi bunu yapan kişilerin amacı Atatürk’ü eleştirenlerin nasıl okumadan, araştırmadan, kaynağı belli olmayan şeyleri ileri sürerek onu karalamaya çalıştıklarını absürt bir mizah anlayışı ile eleştiriyor. Tabi Atatürk’ü sevmeyenler kadar Atatürkçüler de hiçbir şey araştırmadan hemen savunmaya geçtiklerini görüyoruz; olur mu öyle şey, bunlar hep yalan haber falan diye. Anlayacağınız “delinin” biri kuyuya bir taş atıyor ve yine kendini akıllı zannedenler kuyunun dibinde su olup olmadığına bakmadan balıklama dalıyorlar. Bu arada bunu yapan arkadaşı tebrik ediyorum. Gerçekten de değişik bir mizah anlayışı ile bu kadar sazan avlayarak beni güldürdü :D

 24. hacquna diyor ki:

  Yossi Kohen ne lan :D :D :D :D :D :D :D bi de çok bilen arkadaş 1911′de Trablusgarb’ın İngilizler değil de İtalyanlar’ın işgal ettiğini neden bilmiyor ve de madem Mustafa Kemal öldü yerine geçen adama kimse neden,’yahu sen kimsin arkadaş’ demedi. hadi onu da geçtim Yahudi bir ‘iş adamı’ milleti örgütleyici bir yeteneğe,tamam bu olabilir diyelim, Çanakkale Harbi’nin en çetin mevzilerini, Suriye savunmasını, Sakarya Meydan Savaşı’nı Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı yönetebilecek askeri dehaya nasıl sahipti, bunları da o şakacı götünden, nasıl uydurdu bir izah etsin. :D :D
  Yazının gerisini okuyamayacak kadar çok güldüm, unu eklemek istiyorum Atari Japon oyun şirketi ismidir Ateri değildir yani, ayrıca Mario’yla Atatürk’ü aynı cümlede kullandın ya, harbiden götünü iyi kullanıyosun

 25. AKIN diyor ki:

  ulan haala inanıp yorum yapıyorsunuz, hiçbiriniz birşeyi baştan sona neden okumaz ki. zaten bir nevi zaytung haberi olduğunu açık açık yazmışlar…

 26. sercan diyor ki:

  bence sen otur roman yaz başarılı da olursun böyle bir hayal gücü görmedim ben arkadaş.

 27. :D diyor ki:

  insanın gülesi geleeyo

 28. fklavye diyor ki:

  Mussolini’yi kutluyorum. Mardin’den kalk, git İtalya’ya lider ol. Yalnız adamların tekini bile Müslüman etme.

 29. cino diyor ki:

  Kirli sakallı atatürk çok karizma

 30. kartal diyor ki:

  kaç kromozom taşıyo bunlar yaaa?

 31. mert diyor ki:

  BUNU KIM YAZDIYSA GÜZEL HIKAYE UYDURMUS MUSTAFA KEMALI GÖRENLER KONUSANLAR HALEN HAYATDAYDI BUNLARDA YALANDI YUDURMAYI O ZAMAN BASKA HIKAYE UYDURUN BUNLAR YENMEZ BUNA ANCAK ÖRÜMCEK KAFALILAR INANIR TARIHI IYI ARASTIRIN IYI OKUYUN BÖYLE CAHILCE SEYLERI RÜYANIZDA GÖRÜPDE UYDURMAYIN EFENDILER

 32. Zafer DUMAN diyor ki:

  Ni desem ki bilemedim koptum ya la resmen :)))))

 33. safa çakı diyor ki:

  ATAM bombası nedir abi. Bu yazıyı ilk okul 3′e giden birisi yazmış galiba

 34. muslugil diyor ki:

  Çok komikdiniz… Bari bu senaryoyu yazarken profosyonel destek alsaydınız :)))

 35. Rutkay diyor ki:

  Ve Beyin hızla uzaklaştı …

 36. Andaç diyor ki:

  Sebepsizce güldüm :) Mario’nun M si Mustafa ahah

  • Slayer diyor ki:

   Ya saçma sapan işler yapmayın öyle bişey olsa torunumu Manevi Kızı olan Üykü Onun yanında dururmuydu o Türk Sizin saçmaladığınız şeylere bakın yani Bence Çok mantıksız şeyler konuşuyorsunuz hem Atatürk İtalyanlarla olan savaşa Trablusgarpa girdi. İngilizlerle öyle bir savaş yoktu :D

 37. Can diyor ki:

  Aptal aptal yorum yapana kadar biraz okuyun lütfen…yazının tamamını okumadan yapılan yorumlar, yazanın düşüncelerinin ispatı olmuş:)

 38. mırmır diyor ki:

  haberde bahsdilen görsellerin tamamen mizahi ve ironi amaçlı hazırlandığı yazar tarafından da belirtilmiş ama halkımız yukarıdaki haberi bile sonuna kadar okuyamamış, kendini kaptırıp atatürkün soy ağacını dökmeye çalışanlar olmuş, ne olcak bizim halimiz bilmiyorum..

  • ferhat diyor ki:

   fotoshop dan biraz anlayan kişiler soldaki resmin fotoshop olduğunu anlar okadar kötü bir fotoshopki bunu anlamamak için mal olmak lazım

 39. ilker diyor ki:

  sesli güldüm :)))

 40. Fractal diyor ki:

  ABD(ALLAH’ın Birleşik Devletleri)

  ASUHDAUHSDUASDH :)))))))

  bu bloğu yazan direk gerizekalı, tartışmasız….

 41. GÜLÜNEMEYECEK KADAR KOMİK!!!! diyor ki:

  böyle bir zırvayı ancak akıl sağlığını yitirmiş biri uydurur, daha beterleri de yayınlar.

 42. U.S. diyor ki:

  Yorumlara bakınca haber metninin okunmadan yorumlandığını hatta paylaşıldığını görmek ülkemizdeki cehaletin iyi bir örneği.
  “Verebileceğimiz örnekler bu şekilde. Elbette çok sağlam bir mizah, ustaca bir ironi ve yazınsan bir zekânın ürünü bu yazılar. Dinci diye niteleyeceğimiz sayfalardaki uydurma tarihi bilgilere ve bu bilgilere inanarak kendilerine ideoloji edinen yarım akıllı kişilere nazire yapmak amaçlı yapılan bu paylaşımlar farklı bir açığımızı daha çıkarıyor gün yüzüne. Atatürkçü olanları bile rahatsız edecek şekilde Kemalizmi kör haliyle benimsemiş, tabudan öte zihinlerde bir dini ritüel haline getirmiş Kemalist gençler (!), ciddi anlamda mizah örneği olan bu paylaşımları ciddiye alıp ‘gerçekleri saptırıyorsunuz’ tarzı hakaret dolu cümlelerle müdahalelere başladı. Yine aynı kör zihniyetler muhafazakâr kesimi ‘koyun’ olmakla, okumamakla, bir şey bilmeden ahkâm kesmekle veya her söylenene kendi aklını kullanmadan kabullenmekle suçlarlar. Ama bu sayfa bize gösteriyor ki aynı cahil güruh, Atatürkçülüğü mutaassıp bir ideoloji olarak benimseyen, çağdaş diye adlandırdığımız kesim içerisinde de var.

  Evet, bu absürt mizah sayfasının paylaşımlarını gerçek zannedip Atatürk’ü karalayan dinci tayfalar da var. Bu sayfayla tanışmama vesile olan da, Atatürk’ün aslında Yossi Kohen adlı bir Yahudi olduğunu salyalarını akıtarak anlatmaya çalışan bir tanıdığın vesilesiyle oldu. ‘Bana beş dakika ver bu safsatanın kaynağını bulayım sana’ diyerek gerçeğin kendisine beş dakikada ulaştığımda, hoş bir mizahla karşılaştığımda, neden her şeye aptalca inanan kişiler beş dakikasını işin aslını öğrenmeye ayırmaz diye de düşündüm.

  Okumuyoruz, bilgi edinmiyoruz, sağlıklı düşünmeyi ve bir düşünceyi savunmayı bilmiyoruz. Kişisel görüşümüzü şövalyevari savunuyoruz. Ve cehaletin, aslında eğitim imkânlarından yoksun, sosyal ve ekonomik konularda kalkınamamış bölgelerin kaderi ve bölge çocuklarının alınyazısı olmaktan çok, düşünce olarak kendi beyinlerinin içine hapsolmuş ve dünyayı at gözlükleriyle seyreden insanların zihinlerinde olduğunu görüyoruz.

  Son olarak; bir işin içerisinde mizah yoksa o işin içerisinde hiçbir şey yok demektir.”

 43. Çağrı diyor ki:

  Marioyu yapan adam koreli.olum 2 3 çocuk şaka yapmış.sizde bu sitede ciddiye alıp paylaşmışsınız helal olsun :)

 44. fatih diyor ki:

  arkadaş yemin ediyorum,söyleyecek söz yok,çok atatürk düşmanı gördüm,görür görmez de acı acı sövmeye başladım,ama bunlara sövemiyorum,zira nesine konuşacaksın,allah zaten almış aklını,vermiş belasını,sadece gülmek lazım,tabi bir de şükretmek lazım allaha,akıl insanoğluna verilmiş en büyük nimet,dünya kadar malın olacağına,saçmalatmayacak kadar aklın olsun,yoksa mazallah,görüyorsunuz yazanları,ama yine de sağolsunlar,bunlar olmasa kime güleceksin,neyle eğleneceksin…

 45. isimsiz diyor ki:

  neremle gülsem bilemedim…

 46. Yossi KOHEN diyor ki:

  Gençler sakin olun bunlar sadece parodi sayfasının bir ürünü bu kadar gerizekalı çıkacağını bilmiyorduk kusura bakmayın.

 47. Biri diyor ki:

  Bu ulkede uyusturu serbest olsa kim bilir daha neler olur :D

  • cumhuriyetçi diyor ki:

   kara mizah adı altında bile olsa insanların kafasını karıştırmak için yazılmış olan bu tür yazıların hangi şeref yoksunu insanlar tarafından yazıldığı tespit edilmeli ve bu kadar insanın inandığı bir lidere göz göre göre hakaret ettiği için ceza verilmelidir bence